Szafa do dezynfekcji dokumentów

Zadbaj o swoje zdrowie
i bezpieczeństwo w pracy.

Z naszym rozwiązaniem Twoja dokumentacja
może być wolna od wirusów, bakterii i grzybów

disinfection cabinet

SANI MX-O3 Bezpieczna dezynfekcja dokumentów i banknotów

Deklaracja CE

Urządzenie MEDYCZNE

Przyjazna ŚRODOWISKU

Eliminuje COVID-19

Czy dokumentacja, którą otrzymujesz, jest bezpieczna dla Twojego zdrowia?

Koronawirus utrzymuje się na dokumentach do 24 godzin.

Narodowy Instytut Zdrowia1 na swojej stronie internetowej informuje, że koronawirus może utrzymywać się w powietrzu przez 3 godziny, na miedzi do 4 godzin, na tekturze do 24 godzin i na stali nierdzewnej do 72 godzin. Możemy więc przyjąć, że dokumenty, które spływają do miejsca pracy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pracowników.

1 Kliknij, by zobaczyć źródło

Nasze urządzenie deznfekuje dokumenty za pomocą technologii ozonowania.

Zainfekowane
Ozonowanie
Sterylne
Szafa do dezynfekcji
  • Skuteczne

    Skutecznie niszczone są wszelkie patogeny i mikroorganizmy takie jak wirusy (w tym grypy, SARS, COVID-19), bakterie, drożdże i pleśnie.

  • Bezpieczne

    Proces odkażania jest bezpieczny i nie niszczy dokumentów.

  • Profesjonalne

    Urządzenie jest wyrobem medycznym i spełnia międzynarodowe standardy dezynfekcji i sterylizacji. Można je stosować do sterylizacji wszelkiego rodzaju dokumentów

Jak radzisz sobie z dezynfekcją dokumentów?

Szafa do dezynfekcji dokumentów

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny:

„Ozon jest środkiem o silnych właściwościach biobójczych i utleniających, stosowanym w dezynfekcji m. in. wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i wody basenowej. (...) Wirusy wyposażone w osłonkę (do których należy SARS-CoV-2) wykazują większą podatność na działanie ozonu.
W odniesieniu do wielu występujących w powietrzu wirusów odnotowywano także nasilenie efektu wirusobójczego ozonu wraz ze wzrostem wilgotności względnej powietrza, co wiązano ze zwiększeniem w tych warunkach skali wytwarzania wolnych rodników tlenowych”
„Zaletą metody ozonowania jest fakt, że ma ona charakter kompleksowy, ozon jako gaz dociera do przestrzeni trudnych do zdezynfekowania inną metodą oraz charakteryzuje się dobrą przenikalnością powierzchni porowatych”

W pracy naukowej „Czy ozon może być skutecznym środkiem dezynfekującym przeciwko nowemu koronawirusowi (SARS-CoV-2)?” stwierdzono:

„Ozon okazał się bardzo skuteczny w zabijaniu bakterii, grzybów i pleśni oraz inaktywacji wirusów zarówno na powierzchni, jak i zawieszonych w powietrzu. Udowodniono, że ozon jest skuteczny również w inaktywacji wirusa SARS, podczas gdy w przypadku nowego SARS-CoV-2 przypuszcza się, że jest równie skuteczny, ale potrzebne są szczegółowe badania.”

Urządzenie eliminuje bakterie, grzyby i wirusy, w tym COVID-19, z wykorzystaniem technologii ozonowania.

Szafa do dezynfekcji dokumentów

W jeszcze nieopublikowanym artykule medycznym Takayuki Murata udowodnił działanie wirusobójcze ozonu przeciwko koronawirusowi

„Niskie stężenia ozonu mogą neutralizować cząsteczki koronawirusa, potencjalnie umożliwiając szpitalom dezynfekcję gabinetów i poczekalni. Naukowcy z Fujita Health University powiedzieli na konferencji prasowej i udowodnili, że ozon
w stężeniach od 0,05 do 0,1 części na milion (ppm), czyli poziomach uważanych za nieszkodliwe dla ludzi, może zabić wirusa. W eksperymencie wykorzystano generator ozonu w szczelnej komorze z próbką koronawirusa. Siła działania wirusa spadła o ponad 90% po poddaniu go działaniu ozonu o niskim poziomie przez 10 godzin. „Przenoszenie nowego koronawirusa można ograniczyć dzięki ciągłemu działaniu ozonu w niskim stężeniu, nawet w środowiskach, w których przebywają ludzie, przy użyciu tego rodzaju systemu” - powiedział główny badacz Takayuki Murata. „Okazało się, że jest szczególnie skuteczny w warunkach wysokiej wilgotności”

Dezynfekcja książek

Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo innych

Specyfikacja techniczna

Szafa do dezynfekcji model L
Model L Pojemność 650 litrów
Szafa do dezynfekcji model XL
Model XL Pojemność 900 litrów
Szafa do dezynfekcji

napięcie
230V, 50HZ

moc 90W

natężenie 1A

Szafa do dezynfekcji

waga

model L 148 kg

model XL 224 kg

Szafa do dezynfekcji

czas dezynfekcji

model l 20 - 30 minut

model xl 25 - 35 minut

Szafa do dezynfekcji

mobilność

koła jezdne skrętne z hamulcem

Szafa do dezynfekcji

liczba półek
od 4 do 9

Szafa do dezynfekcji

pojemność

model L 650L

model XL 900L

Szafa do dezynfekcji

maksymalny udźwig półki
30kg

Zapytanie o cenę